• تربیت جنسی کودک (۱)

  تربیت جنسی کودک (۱)

  “مامان بچه چجوری به دنیا میاد ؟”  /  “مامان من چجوری رفتم تو شکمت ؟” “مامان چرا من و برادرم باهم فرق داریم ؟”  /  “مامان چرا بابا من رو به دنیا نیاورده ؟” قطعا همه ی والدین در دوران کودکی فرزندان خود با چنین سوالاتی از جانب کودک خود مواجه شده اند و به …ادامه مطلب »
 • ۸ روش برای تداوم زندگی مشترک

  ۸ روش برای تداوم زندگی مشترک

  زندگی زناشویی را الویت اول خودتان قرار دهید. دکتر هارویل هندریکس، نویسنده کتاب “ازدواج را آسان کنید” می گوید: در درجه اول زندگی زناشویی، دوم فرزندان و پس از آن کار در الویت قرار دارند. زمانی که زندگی زناشویی را الویت اول خود قرار دهید، در نتیجه فرزندانتان بهتر رفتار خواهند کرد و دیگر نیازی …ادامه مطلب »
 • روش های رسیدن به یک پایان مسالمت آمیز

  روش های رسیدن به یک پایان مسالمت آمیز

  مسئولیت پایان رابطه را بپذیرید. با گفتن جملاتی مثل” تو هم به من علاقه نداری“، ” تو دیگر مرا دوست نداری“، ” تو به من توجه نمیکنی” مسئولیت را به گردن او نیندازید و خود از پذیرش مسئولیت پایان رابطه شانه خالی نکنید . در غیر این صورت، طرف مقابل را درگیر کرده­اید و باعث می شوید احساس …ادامه مطلب »
 • افسردگی در کودکان

  افسردگی در کودکان

  افسردگی در کودکان نشانه‌های افسردگی در کودکان متفاوت است. گاهی‌اوقات این نشانه‌ها نادیده گرفته می‌شوند، زیرا با احساسات و تغییرات روان‌شناسی دوران بلوغ اشتباه گرفته می‌شوند. مطالعات اخیر روان‌شناسی به موضوعی باعنوان «افسردگی مخفی یا پنهان» می‌پردازند. در این نوع از بیماری ناراحتی و افسردگی کودکان، با بروز بدخلقی یا خشم نمود پیدا می‌کند البته …ادامه مطلب »
 • باور غلط و باور درست در مورد ADHD

  باور غلط و باور درست در مورد ADHD

  🌱 باور غلط در مورد ADHD: فقط کودکان ممکن است که اختلال نارسایی توجه بیش فعالی داشته باشند و بزرگسالان این اختلال را ندارند. این اختلال در بزرگسالی خوب می شود.   🌱🌱 باور درست در مورد ADHD: اختلال نارسایی توجه بیش فعالی در بیش از ۷۵ تا ۸۰ درصد از موارد تا سال‌های بزرگسالی …ادامه مطلب »